Ik heb een hekel aan insecten. Kleine beestjes, kriebelbeestjes.
Al heel lang weet ik dat muggen dol op me zijn, nu weet ik dat teken het ook zijn.
Afgelopen twee weken heb ik drie keer een teek gehad. Op mijn linkerarm, mijn linkerbeen en mijn rechterooglid. Het lukte me niet de teek op mijn ooglid te verwijderen, moest ervoor naar de huisarts.
Al ben ik op safari,
toch ben ik gewoon in mijn eigen tuin met deze nare steekbeestjes geconfronteerd. Ze hebben zich als het ware naar mijn top vijf van toevallige dieren 'gezogen'. Daar kan ik na drie beten in korte tijd niet omheen.
Een jaar of twee-drie geleden heb ik ook bezoek gehad van zo'n akelig 'vampierbeestje' . Dat leverde me een (ca 10 cm) ronde rode kring op en twee langdurige antibioticakuren.
Sindsdien heb
ik het helemaal niet meer op die rotbeestjes en controleer mezelf goed, maar na iedere beet ben ik weer voor even wat huiverig.
Speurend naar wat juist is bij het verwijderen van een teek, stuitte ik op de volgende support.
Met de ‘Teek Away’ App op zak kunt u onbezorgd genieten in de buitenlucht. De teken-App is vanaf 1 augustus gratis te downloaden voor iOS (Apple)
in de App Store en voor Android in de Play Store.
http://www.iphoneclub.nl/272240/teek-away-nederlandse-iphone-app-geeft-uitleg-bij-tekenbeet/